SPADEPOKER>POKER NEWS> Ňufo šampiónom pp Grand Prix, z Viedne si odnáša 92,530€!

Ňufo šampiónom pp Grand Prix, z Viedne si odnáša 92,530€!

Čo dodať, Ňufovci sú jednoznačne hviezdami tohtoročného pokrového neba a ďalším dôkazom je čerstvo skončený obrovský turnaj pp Grand Prix. Ani konkurencia 2,594 entries nestačila na to, aby Ňufa staršieho zastavila a ten si tak domov odnáša neuveriteľných 92,530€!

Úžasných 2,594 entries, ktoré boli vyzbierané nie len v mnohých pobočkách CCC v Rakúsku, ale aj v online herni pp, sa postarali o to, že už tak vysoká polmiliónová garancia turnaja pp Grand Prix, bola prekonaná. V hre tak bol parádny prizepool v hodnote 503,236€, ktorý si medzi seba rozdelilo najlepších 339 z nich.

Tí nastúpili predvčerom do druhého hracieho dňa, ktorý poctivo sledoval naživo náš kolega Tomáš. Do hry zasiahlo aj 31 našincov, z ktorých sa ale do finálového dňa podarilo prekĺznuť „len“ desiatim.Finálový deň za účasti 65 hráčov som už naživo sledoval ja, no okrem mňa hralo dôležitejšiu rolu 10 Slovákov – tých 10, ktorí ešte boli súčasťou boja o rovných 100k.

Hneď v úvode turnaj skoro opustili Gabzdil, Mráz, Sedláček, i niekdajší bigstack Hristovski, ktorý nepochopiteľne odpálil obrovský stack. Od začiatku dňa o sebe dávali najviac vedieť Andrej „Ňufo“ Desset a Vlado Minárik, ktorí to v konečnom dôsledku aj dotiahli v turnaji najďalej. No paradoxne, aj keď sa Minárik stal druhým najlepším Slovákom, radosť z toho nemal.

Dobre rozbehnutý turnaj mu totiž skazili rakety, ktoré nedokázal zahodiť a vycalloval väčšinu svojho stacku do Dessetovho full-housu. Následne prehral zvyšný stack proti runner-runner postupke a z očakávanej radosti bol nakoniec smútok spôsobený vyradením na 13.mieste. To je v tak obrovskej konkurencií naozaj slušné a odmena 3,100€ nie je vôbec na zahodenie.

Zaujímavosťou finálového dňa bola aj akcia Golden chip alebo inými slovami last longer o pekný balíček peňazí. Prvých sto hráčov, ktorí sa kvalifikovali do druhého dňa tohto eventu prostredníctvom online flightov, obdržalo zlatý chip, pričom, ten hráč, ktorý sa s ním dostane najďalej v turnaji vyhrá 20,000$. No a šťastným hráčom sa stal Čech Vojtek Skalák, ktorý okrem 20,000$, ktoré obdrží na účet na pp, získal aj 4,000€ za 12.miesto, a to všetko len z 22€ online kvalifikácie!

Späť ale k nášmu poslednému reprezentantovi, Ňufovi. Ten spomínanou hrou s Minárikom umocnil pozíciu chipleadera a väčšinu času sa tak prakticky pohyboval len na tých najvyšších priečkach. Na neoficiálny 9-max finálový stôl nastupoval len s minimálnou stratou na maďarskú chilpeaderku, z počiatku ale veľa aktivity na tomto stole nevyvíjal.

V last 5 už patrila Ňufovi len tretia priečka a priemerný stack, z ktorého si navyše čo-to odtrhla aj maďarská hráčka Timea. Ňufo sa nakoniec ale dokázal spamätať, maďarskú hráčku poslal z turnaja a v posledných 3 hráčoch už držal viac ako polovicu všetkých žetónov v hre. O elimináciu Taliana Valliho na treťom mieste sa postaral Rumun Samenescu, ktorý šiel tak do heads-upu s Ňufom v miernej nevýhode.

Vzhľadom na priepastný rozdiel vo výplatnej štruktúre medzi prvým a druhým miestom v hodnote 40,000€ (1.miesto 100k, druhé miesto 60k) pristúpili hráči na deal, ktorý im prisúdil takéto sumy:

• Andrej Desset - 77,530€
  • Dan Samenescu - 67,970€

Bokom sa odložilo 15,000€ a samozrejme prestíž k tomu. Vyše hodinu a pol trvajúce Rumunove trápenie ukončila hra, v ktorej Samenescu poslal all-in s K2o a Ňufo našiel ATo. Board Q5A-5-J sa stal posledným v tomto obrovskom turnaji a výhru tak nadobro nasmeroval do tých správnych rúk. Andrej Desset sa tak stal oficiálnym víťazom tohto turnaja, za čo mu okrem trofeje a prestíže prináleží aj úžasná odmena 92,530€! Gratulujeme!